O našich stájích

Stáje Štětice se nacházejí v malebné krajině jižních Čech nedaleko Písku a Strakonic. 

Hlavní náplní je organizování vyjížděk pro širokou veřejnost se zkušenými instruktory.

V současné době se ve stájích nachází přibližně 40 koní převážně plemene hafling. Toto plemeno bylo pro účely turistické stáje vybráno zcela záměrně- milá a vstřícná povaha, pracovitost, menší vzrůst, odolnost a v neposlední řadě i pěkný vzhled a pohodlné chody. To vše činí haflingy těmi nejvhodnějšími koňmi i pro děti a začátečníky.

Nebyli bychom to ale správná stáj, abychom tu neměli i zástupce jiných živočišných druhů. Najdete zde miniprasátka, minikozičky, králíčky s morčátky, slepice a kachny, přátelské kočky a psy. Nesmíme však zapomenout na malé stádečko poníků, kterým šéfuje lamák Bedřich.

Pravidelně pořádáme akce pro veřejnost, letní i zimní dětské tábory či pobyty dětí u koní. Během celého roku (i v zimě!) lze vyjíždět do malebné přírody jihočeského kraje na hodinové i vícedenní vyjížďky. Koně využíváme především pro turistiku a veřejné akce jako jsou svatby, vodění či slavnostní průvody, a ti, kteří upřednostňují jízdu kočárem, u nás také nepřijdou zkrátka.

Další možností, jak zdejší farmu a prostory využít, je pořádání firemních akcí, narozeninových oslav či třídních srazů. Řídíme se heslem: "Sdělte nám, co od své akce očekáváte, a my se vám budeme snažit vyjít maximálně vstříc."

Do budoucna usilujeme o rozšíření chovu haflingů i ostatních zvířátek. Stále se snažíme vylepšovat stáje a služby poskytované zákazníkům.

Práce

Výpomoc v létě

Vedoucí na letním 
dětském táboře

Výpomoc u koní a na farmě